Úvod > Obecní úřad > Život v obci > Hlášení obecního rozhlasu > 22. června 2022

22. června 2022

22.6.2022

Obec Morkůvky upozorňuje občany Brumovic na zákaz čerpání vody z bývalého koupaliště v Morkůvkách. Tento objekt je obecním majetkem a slouží jako požární nádrž, není tedy možné z něj odebírat vodu bez souhlasu obce a pro soukromé účely.

Soukromý prodejce bude ve středu 22.6. v době od 11 do 11,30 hod. u sokolovny prodávat čerstvá vejce z Hradiště, kus za 2,50 a 3,50 Kč dále bude prodávat skleníková rajčata, papriku, okurky, nové brambory a česnek, cibuli, med a mák.

Drůbežárna Prace bude ve středu 22. 6. ve 12:45 hod. u sokolovny prodávat: roční slepice, mladé kuřice a chovné kohouty,  krůty, brojlerová kuřata, káčata a housata krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky,  a dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.

Firma Společenství kominíků a topenářů bude provádět v naší obci revize kotlů na tuhá paliva. Dále pak provádí revize, kontroly a čištění komínů, kontroly kotlů na plynná paliva. Termín revizí a kontrol se uskuteční v úterý dne 5.7.2022 ,cena za kontrolu a čištění komínu je 400 Kč ,cena za kontrolu a čištění plynového kotle je od 400 Kč ,cena za revizi kotle na tuhá paliva je 950 Kč. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989.

Jednota, spotřební družstvo v Mikulově hledá zaměstnance na pozici vedoucí provozní jednotky, prodavač/prodavačka- pokladní do prodejny Jednota Vrbice. Nástup ihned nebo dohodou. Více informací na webových stránkách www.jednota.cz, sekce Kariéra, na prodejně nebo na tel. čísle 519 500 958.

Vážení spoluobčané, byla vydána opatření obecné povahy (OOP) k tomuto omezení požádala společnost Vodovody a kanalizace Břeclav, a. s. z důvodu omezené kapacity vodního zdroje, proto omezte odběr pitné vody k zalévání zeleně, mytí automobilů a napuštění bazénu hrozí, že by nebylo možno pokrývat běžnou denní potřebu pitné vody u odběratelů. Doba omezení se předpokládá na 3 měsíce (30.06. - 30.09.2022), Pokud by byl nutný větší odběr vody (napouštění bazénu) v době omezení, je možné využít službu společnosti Vodovody a kanalizace Břeclav, a. s. - dovoz vody cisternou. Tuto službu je možné objednat u p. Jordánka (tel. 519 304 680, e-mail: jordanek@vak-bv.cz). Využití vody na místních hřbitovech, které jsou napojeny na vodovodní řad - zde se nepředpokládá žádné omezení, mělo by se jednat o občasné zalévání konví.

Vážení spoluobčané, mnozí z vás zaznamenali u svých domů různé podvodníčky, kteří nabízí odkoupení zlata, hodinek, nebo používají jiných výmluv a triků, aby se vloudili pokud možno k osloveným do domu. Jakýkoli podomní prodej je v naší obci zakázán. Buďte ostražití, především starší spoluobčané nevěřte cizím neznámým lidem, uzamykejte si svá obydlí a nepouštějte nikoho cizího k sobě domů. Různých šejdířů přibývá a je na Vás, aby jste sami sebe ochránili tak, že budete opatrní.