Úvod > Život v obci > Hlášení obecního rozhlasu > 17. dubna 2024

17. dubna 2024

17.4.2024

ZŠ a MŠ Brumovice oznamuje, že se ve středu 24. dubna v 8 hod. uskuteční sběr papíru. Papír mějte roztříděný na kartony a další papír.  Prosíme, abyste ho svázali nebo zalepili do balíku. Nosit ho můžete od pátku 19.dubna.

Obecní úřad bude zdarma průběžně vydávat všem zájemcům biokompostéry. Žádáme proto majitele, nebo uživatele rodinných domů o návštěvu radnice. Na radnici můžete zajít kdykoli v pracovní době v průběhu měsíce dubna, kde bude s Vámi podepsána na podatelně smlouva o pronájmu. Zde si také každý dohodnete čas a datum, kdy Vám bude kontejner dovezen domů a předán. Biokompostéry jsou o velikosti 1170 l nebo 1830 litrů a měl by být přidělen vždy jeden kompostér k číslu popisnému.

Soukromý prodejce paní Krakovská bude prodávat ve čtvrtek 18. dubna od 7:30 do 12:00 hodin u sokolovny dámské a pánské oblečení a dámské a pánské nazouváky, dále pak bude prodávat med od vlastních včelstev.

SDH Brumovice bude příští sobotu 20.4. sbírat staré železo a ostatní kovy. Železo můžete nechat před svými domy, těžké kusy hasiči odnesou. Děkujeme

Soukromý prodejce bude ve čtvrtek 18. dubna u sokolovny v době od 11:00 do 11:30 hodin prodávat čerstvá vejce z Hradiště, plato za 105,- Kč a 150,-Kč, brambory na uskladnění 18 Kč/kg cibuli, nový česnek, med, mák, a loupané ořechy.

Drůbežárna Prace bude v pátek 19. 4. ve 12:45 hod.  prodávat u sokolovny: mladé kuřice a kohouty, roční slepice,   brojlerová kuřata, káčata, housata, husokačeny Mulard, krůty krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.

Základní umělecká škola v Kloboukách u Brna oznamuje, že na svých webových stránkách zveřejnila informace o přijímacích zkouškách pro školní rok 2024/2025.

Pan doktor  Debef  nebude ordinovat. Sestra je přítomná 7.00 – 10.00 hod.  8., 9., 12. a 16. dubna 2024 od 8.00 do 12.00 hod. bude v ordinaci v Kobylí MUDr. Smejkalová. Ostatní dny do 9.00 hod. bude v akutních případech zastupovat MUDr. Barnášová v Bořeticích.

Klub přátel Dr. Jana Herbena a historie obce Brumovice pořádá výstavu našich rodáků, nyní pod názvem Zdenek Janošek a jeho Inspirace dřevem. Zahájení se kona 21. dubna ve 14:00 hodin v prostorách bývalého obecního úřadu - vchod ze dvora. Výstava bude doplněna praktickou ukázkou vyřezávání. Prohlidky budou kazdou nedeli od 14:00 do 17:00 hodin.

Sportovní organizace Aligators pořádá v Kloboukách u Brna sportovní Kemp nejen s fotbalem pro děti od 5 do 10 let. Nabízí účastníkům zábavný program, který pro ně připravuje pořadatelský tým složený z našich profesionálních trenérů. Dítě si z kempu odnese mnoho zážitků, získá nové kamarády, zažije spoustu zábavy a obdrží několik dárků. Během týdne si děti vyzkouší širokou škálu různých sportu a zábavných her. Přihlašování probíhá přes přihlašovací formulář na webových stránkách: https://www.fbc-aligators.cz/projekty/mladeznicky-aligators-kemp.