Úvod > Obecní úřad > Život v obci > Novinky > Aplikace Mapa závad

Aplikace Mapa závad

22.7.2019

Vážení spoluobčané,

Obecní úřad Brumovice pro Vás spustil ve zkušebním režimu novou aplikaci s názvem Mapa závad. Naleznete ji na stránkách obce, viz www.brumovice.cz/mapazavad

Jedná se o interaktivní novinku našich internetových stránek. Tato aplikace je určena pro občany naší obce s možností přístupu také návštěvníků.

Oč se vlastně jedná? Veřejnost po přihlášení do aplikace může upozornit na technické závady, na problémy spojené s životním prostředím, dopravou a dalšími, které zjistí, nebo na ně chce upozornit. V nabídce máte k výběru předepsané závady, ale lze uvést samozřejmě i jiné, jež nejsou tak běžné.

Oznamovatel i veřejnost má od nynějška aktuální přehled o nahlášených závadách a také o jejich řešení až do úplného vyřešení.

Nyní k jednoduchému postupu:

příklad: „Nesvítí na ulici světlo“, nebo „přeplněný odpadkový koš“ či například „černá skládka“. Na spodní straně domovské internetové schránky obce zvolíte aplikaci Mapa závad a v tabulce provedete zápis nové závady vyplněním jednoduchého formuláře. Místo závady označíte na mapě posuvnou značkou a tím se do formuláře automaticky vloží GPS souřadnice daného místa. Následně vyberete kategorii závady a jednoduše popíšete. Formulář požaduje vyplnění jména, e-mailový kontakt, nebo tel. číslo, případně obojí. To je proto, aby jste mohli být informováni zprávou o stavu řešení.

Chybně či nesmyslně nahlášené závady budou přesunuty do kategorie SPAM, kde bude uložena, ale nebude se zobrazovat v přehledu závad.

Vážení spoluobčané, věřím, že budete rádi využívat nabízenou možnost komunikace s naším úřadem a my budeme s Vaší pomocí touto cestou moci rychleji reagovat na Vaše podměty a upozornění. Tak, jako každá nová snaha o dobrou věc může i tato mít v začátcích drobné chyby, o kterých nevíme. Věřím ve Vaše pochopení a věřím také, že společně systém můžeme doladit k dokonalosti.

Ing. Rudolf Kadlec,
starosta obce