Úvod > Život v obci > Hlášení obecního rozhlasu > 26. března 2020

26. března 2020

26.3.2020

Platby za PDO, psy a stočné můžete zaplatit převodem z účtu: sazby PDO za 1 osobu 500 Kč pes a každý další pes osoby do 64 let 100 Kč , osoby od 65 let 50 Kč  stočné za 1 osobu na půl roku 749 Kč stočné na osobu na celý rok 1 498 Kč Zaplatit na účet číslo 5626651/0100 variabilní symbol číslo domu.

Občané, kteří nemají možnost platby na účet mohou přijít zaplatit od pondělí 30. března do 30. dubna -  v pondělí a ve středu ráno od 8 do 9 hodin, odpoledne od 14 do 16 hodin.

Krizová opatření:

Život v Česku se kvůli šíření koronaviru řídí řadou mimořádných opatření. Včetně toho, které omezuje volný pohyb lidí. Vláda do něj nově přidala několik bodů.

Zákaz volného pohybu osob vláda vydala 16. března. S výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších několika výjimek se lidé mají pohybu na veřejnosti vyhýbat.

Nově Ministerstvo zdravotnictví opatření rozšířilo, a to s účinností od úterý až do 1. dubna. Podle dokumentu na webu nařizuje kromě už dříve zavedeného také „pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a účasti na pohřbu“.

Lidé zároveň mají při kontaktu s ostatními zachovávat odstup nejméně dva metry, pokud je to možné.Už nyní se takový pokyn objevuje například v některých obchodech s potravinami. Cílem změn, které navazují na dříve přijatá usnesení vlády, je snaha o dočasné maximální omezení sociálních kontaktů mezi lidmi, aby se co nejvíce zabránilo komunitnímu přenesení infekce.

Na základě právě zmíněného opatření apeluji na rodiče, jejichž děti v průběhu dne i na večer denně pobíhají po venku bez roušek a dále se shlukují s kamarády. Vážení, nemáme prázdniny! Veškerá opatření a nařízení jsou z důvodu, které se neustále opakují v rozhlase i v televizi. Jde zde nepřímo o život. Nařízením trpí všichni a je jen otázkou času, kdy toto bude u konce a my všichni začneme normálně žít.