zde se nacházíte:
Úvod > Život v obci > Kalendář akcí > Brumovické hody 2020 - odloženo

Brumovické hody 2020 - odloženo

4.7.2020

ODLOŽENO

Dobré víno, zpěv a zábava patří k sobě!

Obec Brumovice spolu se stárky a krojovanou chasou Vás srdečně zvou na nejvýznamnější folklórní svátek - na tradiční krojované hody, které se uskuteční v termínu 4.,5. a 6. července 2020

Stárci a stárky, krojovaná chasa a také Obecní úřad by chtěli vyzvat všechny občany Brumovic k účasti na tradičních hodech – poprosit babičky, maminky a tetičky o vypravení dětí, mládeže, ale i dospělých, svobodných i ženatých v kroji, kterých nemáme v Brumovicích málo a podpořit tak tradici, která je již mnohaletá a bylo by škoda ji dále nezachovat pro další generace.

Přijďte nasát vůni zvyků a tradic předávaných z generaci na generaci. Nabídneme Vám nejen ochutnání vína z Brumovic, ale také krásný pohled na místní bohaté kroje, zvyky a naše tradice, jakými jsou např. stavění několika metrové hodové máje, krásný krojovaný průvod obcí či tradiční Brumovickou zavádku.

Krojované hody se slaví jako křesťanský svátek, proto tato slavnost začíná vždy v nejbližší neděli k výročnímu dni světce, kterému je zasvěcený kostel. U nás je kostel zasvěcen sv. Antonínovi.