zde se nacházíte:
Úvod > Život v obci > Kalendář akcí > Brumovické hody 2019

Brumovické hody 2019

29.6.2019

Dobré víno, zpěv a zábava patří k sobě!

Obec Brumovice spolu se stárky a krojovanou chasou Vás srdečně zvou na nejvýznamnější folklórní svátek - na tradiční krojované hody, které se uskuteční v termínu 29. a 30. 6., 1. 7. 2019. 

1. stárka Sára Tomanová
1. stárek Rudolf Kadlec
2. stárka Kateřina Charvátová
2. stárek Daniel Kurečka
3. stárka Martina Burešová
3. stárek Petr Cichra
sklepníci Milan Krátký, Dominik Miklík

V pátek 28. června  2019 v 8.00 hodin se pojede pro máju, stárci a stárky spolu s krojovanou chasou žádají svobodné i ženáče o pomoc při jejím dovozu. Večer v 18.00 hodin bude zahájeno stavění máje, na které všechny zveme.

V sobotu 29. 6. 2019 bude hodová zábava se začátkem ve 20.00 hodin, k tanci a poslechu hrají Skaličané.

V neděli  30. 6. 2019 v 11.30 hodin - zvaní na hody – hlavní ulice, žlíbek a vrchní konec, cca v 15.30 stárci a chasa půjdou k první stárce a potom na sólo do areálu k sokolovně,  kde bude probíhat  kde bude probíhat odpolední hodová zábava, k tanci a poslechu odpoledne i večer bude hrát Podlužanka

V pondělí 1. 7. 2019 hodin v 11.30 hodin - zvaní na hody – draha, hrachůvka a nový řádek cca v 15.30 stárci a chasa půjdou k druhé stárce –  potom průvodem na sólo do areálu k sokolovně, kde bude probíhat hodová zábava a tradiční Brumovská zavádka cca v 17.00 hodin, k tanci a poslechu bude hrát Podlužanka.

Stárci a stárky, krojovaná chasa a také Obecní úřad by chtěli vyzvat všechny občany Brumovic k účasti na tradičních hodech – poprosit babičky, maminky a tetičky o vypravení dětí, mládeže, ale i dospělých, svobodných i ženatých v kroji, kterých nemáme v Brumovicích málo a podpořit tak tradici, která je již mnohaletá a bylo by škoda ji dále nezachovat pro další generace.

Přijďte nasát vůni zvyků a tradic předávaných z generaci na generaci. Nabídneme Vám nejen ochutnání vína z Brumovic, ale také krásný pohled na místní bohaté kroje, zvyky a naše tradice, jakými jsou např. stavění několika metrové hodové máje, krásný krojovaný průvod obcí či tradiční Brumovickou zavádku.

Krojované hody se slaví jako křesťanský svátek, proto tato slavnost začíná vždy v nejbližší neděli k výročnímu dni světce, kterému je zasvěcený kostel. U nás je kostel zasvěcen sv. Antonínovi.