zde se nacházíte:
Úvod > Život v obci > Kalendář akcí > Brumovické hody 2019

Brumovické hody 2019

29.6.2019

Dobré víno, zpěv a zábava patří k sobě!

Obec Brumovice spolu se stárky a krojovanou chasou Vás srdečně zvou na nejvýznamnější folklórní svátek - na tradiční krojované hody, které se uskuteční v termínu 29. a 30. 6., 1. 7. 2019. 

1. stárka Sára Tomanová
1. stárek Rudolf Kadlec
2. stárka Kateřina Charvátová
2. stárek Daniel Kurečka
3. stárka Martina Burešová
3. stárek Petr Cichra
sklepníci Milan Krátký, Sára Kocsisová, Dominik Miklík, Kira Veronica Häuslerová

V pátek 28. června  2019 v 8.00 hodin se pojede pro máju, stárci a stárky spolu s krojovanou chasou žádají svobodné i ženáče o pomoc při jejím dovozu. Večer v 18.00 hodin bude zahájeno stavění máje, na které všechny zveme.

V sobotu 29. 6. 2019 bude hodová zábava se začátkem ve 20.00 hodin, k tanci a poslechu hrají Skaličané.

V neděli  30. 6. 2019 v 11.30 hodin - zvaní na hody – hlavní ulice, žlíbek a vrchní konec, cca v 15.30 stárci a chasa půjdou k první stárce a potom na sólo do areálu k sokolovně,  kde bude probíhat  kde bude probíhat odpolední hodová zábava, k tanci a poslechu odpoledne i večer bude hrát Podlužanka

V pondělí 1. 7. 2019 hodin v 11.30 hodin - zvaní na hody – draha, hrachůvka a nový řádek cca v 15.30 stárci a chasa půjdou k druhé stárce –  potom průvodem na sólo do areálu k sokolovně, kde bude probíhat hodová zábava a tradiční Brumovská zavádka cca v 17.00 hodin, k tanci a poslechu bude hrát Podlužanka.

Stárci a stárky, krojovaná chasa a také Obecní úřad by chtěli vyzvat všechny občany Brumovic k účasti na tradičních hodech – poprosit babičky, maminky a tetičky o vypravení dětí, mládeže, ale i dospělých, svobodných i ženatých v kroji, kterých nemáme v Brumovicích málo a podpořit tak tradici, která je již mnohaletá a bylo by škoda ji dále nezachovat pro další generace.

Přijďte nasát vůni zvyků a tradic předávaných z generaci na generaci. Nabídneme Vám nejen ochutnání vína z Brumovic, ale také krásný pohled na místní bohaté kroje, zvyky a naše tradice, jakými jsou např. stavění několika metrové hodové máje, krásný krojovaný průvod obcí či tradiční Brumovickou zavádku.

Krojované hody se slaví jako křesťanský svátek, proto tato slavnost začíná vždy v nejbližší neděli k výročnímu dni světce, kterému je zasvěcený kostel. U nás je kostel zasvěcen sv. Antonínovi.