Úvod > Život v obci > Hlášení obecního rozhlasu > 15. května 2024

15. května 2024

15.5.2024

Obecní úřad bude zdarma průběžně vydávat všem zájemcům biokompostéry. Žádáme proto majitele, nebo uživatele rodinných domů o návštěvu radnice. Na radnici můžete zajít kdykoli v pracovní době v průběhu měsíce května, kde bude s Vámi podepsána na podatelně smlouva o pronájmu. Zde si také každý dohodnete čas a datum, kdy Vám bude kontejner dovezen domů a předán. Biokompostéry jsou o velikosti 1170 l nebo 1830 litrů a měl by být přidělen vždy jeden kompostér k číslu popisnému.

Krůta Hodonín bude prodávat ve středu 15.května od 10:00 do 10:20 hodin krůtí, kuřecí porcované maso.

Soukromý prodejce bude ve čtvrtek 16. května u sokolovny v době od 11:00 do 11:30 hodin prodávat čerstvá vejce z Hradiště, plato za 90,- Kč a 150,-Kč, nové brambory skleníková rajčata a okurky, brambory, cibuli, nový česnek, med, mák, a loupané ořechy.

Vodovody a kanalizace Hustopeče oznamují občanům, že budou provádět odečty vodoměrů u rodinných domů i sklepů do pátku 17. května. Žádají o zpřístupnění měřidla. Kdo nebude doma, nechte vyvěšený lístek na viditelném místě.

Drůbežárna Prace bude ve středu 22. května ve 12:45 hod. prodávat u sokolovny mladé kuřice a kohouty, roční slepice,   brojlerová kuřata, káčata, housata, husokačeny Mulard, krůty krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.

Vinaři z Brumovic Vás zvou na Vinné trhy, který se bude konat 18. května od 10 do 18 hodin na parkovišti před sokolovnou. Vinný trh bude součástí akce KRAJEM VÍNA - MÁJOVÉ PUTOVÁNÍ OKOLÍM MODRÝCH HOR. V nabídce bude k ochutnání 21 druhů vín od sedmi místních vinařů, k jídlu bude připraven hovězí guláš, řízky a grilovaná cigára.

Svaz postižených Bořetice pořádá v sobotu 1.6.2024 poznávací zájezd do Čechů pod Kosířem. Čechy pod Kosířem jsou obec v okresu Prostějov, kde je  vyhlášené Muzeum historických kočárů, Hasičské muzeum a zámek s krásným parkem. Zámek je vyzdobený obrazy a kresbami Josefa Mánesa. Cena za dopravu je 200 korun za člena, 300 korun za nečlena. Stále jsou volná místa lze se ještě přihlásit. Nahlásit se na zájezd a zaplatit můžete u paní Renaty Zítkové telefon 775127324.

Ve Velkých Bílovicích probíhá od 14.5. samosběr jahod v čase od 7:00- 17:30. Veškeré informace o samosběru najdete na webových stránkách www.jahodybilovice.cz a facebookových stránkách: Jahody Velké Bílovice. Ukazatele k samosběru naleznete 800m po výjezdu z Velkých Bílovic směrem na Velké Pavlovice. Cena za kilogram jahod je 80 korun.