zde se nacházíte:
Úvod > Život v obci > Ubytování

Ubytování v Brumovicích na Sokolovně

O Brumovicích

Brumovice jsou obec v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji, 22 km severně od Břeclavi, 35 km východně od okraje Brna. Žije zde 983 obyvatel. V jižní části obce protéká potok Trkmanka a v severní Haraska. Od roku 2002 jsou Brumovice součástí Mikroregionu Hustopečsko a od roku 2004 Velkopavlovické vinařské podoblasti. Dominantou je kostel zasvěcený od prvopočátku sv. Antonínu Paduánskému, který vznikl původně z kaple r.1716, pak byl v roce 1784 zvětšen na kostel a v roce 1901-1903 byl přestavěn do současné novobarokní podoby.

Místní jméno vzniklo z osobního jména Bruno, k němuž byla přidána přípona -ice a znamenalo ves lidí Brunových.

Vesnice je kolonizačního původu z poloviny 13. století. Podle archeologických nálezů se v severní části dnešní obce nacházelo první slovanské osídlení v 9. století a patrně zde vydrželo ještě v 10. či 11. století. Pozdější výskyt však doložen není, až přítomnost nových osadníků v polovině 13. století. První písemná zmínka pochází z roku 1250, kdy markrabě Přemysl Otakar II. daroval ves Kunovi z Obřan. Ten ji vzápětí přeprodal Brunovi ze Schauenburku. Jeho jméno se vyskytuje i v názvu obce, nikoli však po něm, nýbrž patrně po jiném Brunovi, neboť jméno dědiny Brumowitz se objevuje už v listině stvrzující prodej.

V roce 1897 byl zahájen provoz na trati Hodonín–Zaječí. V bojích 1. světové války zahynulo 36 obyvatel, 6 zemřelo později na válečná zranění a 8 jich bylo nezvěstných. V legiích bojovalo 11 brumovických občanů. Během 2. světové války zahynuli všichni zdejší Židé v koncentračních táborech. V těžkých bojích na konci války zahynulo 5 občanů a obec byla osvobozena 16. dubna 1945.

Významní rodáci: 

- Dr. Jan Herben - byl český a československý politik, novinář, spisovatel a historik. Narodil se 7.5.1857 v Brumovicích a zemřel 24.12.1936 v Praze, kde je také pochován.

- Major Antonín Sedláček byl příslušníkem Samostatné československé obrněné brigády, kde tehdy jako kapitán a velitel tankové roty bojoval u Dunkreqe. Brigáda spadala pod velení britského maršála Montgomeryho. Se svým tankem Cromwell MK VI se dostal v koloně Samostatné československé obrněné brigády spolu s americkou armádou z Plzně na okraj Prahy. Po celou dobu války nesl jeho tank nápis Brumovice, což mělo jednak zvýraznit úzkou vazbu s rodnou vesnicí a také to byl signál pro rodiče majora Antonína Sedláčka, kterým jasně dával najevo, že jejich syn žije a bojuje za spravedlivou věc proti okupantům… Antonín Sedláček se narodil 29. května 1912 v Brumovicích a zemřel 11. července 1985. Po únoru 1948 byl komunistickým režimem vězněn a plné rehabilitace se již nedožil.

- Major Antonín Sedláček byl vyznamenán mnoha řády a vyznamenáními. Je držitelem britským řádem MILITARY CROS, jako jediný čs. bojovník byl vyznamenán křížem RYTÍŘE ČESTNÉ LEGIE, je nositelem dvou Československých válečných křížů, Medailí za chrabrost, medaile za Zásluhy 1. stupně, Řádu čestné legie a také uznání za vojenské činy od presidenta ČSR ze dne 21. července 1945.

- Životopis Mjr. Antonína Sedláčka je podrobně popsán v knize „ Brumovice v zahraničním odboji druhé světové války“, kterou sestavil a napsal MVDr. Tomáš Ševela.

Významné události:

- v roce 1947 navštívil Brumovice prezident republiky Dr. Edvard Beneš s chotí. Stalo se tak u příležitosti 90. výročí narození spisovatele a novináře Dr. Jana Herbena.

- v roce 1969 brumovičtí občané přivítali prezidenta Ludvíka Svobodu.

Charakter současnosti:

V současné době má katastr obce Brumovice cca 850 ha orné půdy, 82 ha vinic a 28 ha ovocných sadů.

Je zde registrováno 33 firem (FO i PO), z nich největší jsou BV výtahy Brumovice s.r.o., KOVO Staněk s.r.o. a Blanář nábytek a.s. Tyto tři firmy dohromady nabízí více jak 800 pracovních míst. To je skutečně unikátní.

Působí zde také 2 velké vinařské firmy, dále pak cirka 25 středních a menších registrovaných vinařů. Někteří z nich mívají pravidelně svá vína nejen  na regionálních výstavách, ale také ve vyhlášeném Salonu vín ve Valticích.

Obec má silnou základnu dobrovolných hasičů, rovněž spolek Brumovických vinařů, dále je zde rybářský spolek, myslivecký svaz, nově se formuje kynologický klub a nesmíme zapomenout na mimořádně krásně krojovanou "brumovskú chasu" mladých dívek a chlapců, kteří se starají o pořádání hodů a dalších skvělých tanečních zábav a plesů.

Co říci na závěr? 

Žije se nám tady hezky. Milujeme svou Moravu a zemi Českou, máme to tu rádi, chráníme si svou obec, domy si opečováváme a rádi si spolu s přáteli či sousedy sedneme večer k dobrému vínku a tu a tam si zazpíváme… Nejsou mezi námi žádní nepřizpůsobiví a naše víra, ať již Českobratrská církev evangelická, nebo Římskokatolická církev, případně ateistický způsob vnímání života nebrání v poctivém přátelství, toleranci a úctě nás všech navzájem... Přijeďte, poznávejte, dost možná si to zde zamilujete také...

Ubytování

Malebná obec Brumovice je součástí regionu s názvem Hanácké Slovácko.

Nabízíme Vám příjemné ubytování turistického stylu v centru obce, avšak v klidném prostředí sportoviště s výhledem nejen na východ slunce, ale také na travnatou plochu fotbalového hřiště, nebo se můžete do dáli zahledět na vzdálený vrchol s názvem Babí lom nebo-li Stražovják, který ve své výšce 417 m n.m. je nejvyšším kopcem Kyjovské pahorkatiny.Naše obec leží na okraji turisticky vyhledávané vinařské oblasti Modré hory. Nejsme sice její součástí, ale dobré víno se zde pěstovalo a pilo po staletí a je dnes stejně lahodné, jako kterékoli jiné víno z náruče naší Jižní Moravy.

To, co někteří mohou považovat za nedostatek, tam my nalézáme kouzlo a výhodu. Turisté zde nadchne vytoužený klid, pravý opak rušných turistických míst, ale také kulturní vyžití nejen na vyhlášených sv. Antonínských hodech, hasičských závodů či dětských dnech, s nabídkou nevšedních zážitků od místních vinařů, jako jsou například Dny otevřených sklepů, ale také vinařské stezky spadající pod cyklotrasy LVA - Lednicko - Valticko - Austerlitz, vybízející k jízdě od Valtic až po legendární Slavkovské bojiště bitvy tří císařů.

Brumovice nabízí cyklistický ráj a pro oko malebný kraj. Přitom na kole či veřejnou dopravou můžete být v centru vyhlášených vinařských destinací Velkopavlovické oblasti řádově za několik minut...

Přijeďte k nám, rádi Vás zde uvítáme!

Pokoje

Pokoj č. 1

Pokoj číslo 1 je třílůžkový. Zde lze využít možnosti přistýlek, kterých je k dispozici celkem 5. Má společné sociální zázemí s WC a sprchou s pokojem číslo 2. Oba pokoje jsou samostatně uzamykatelné a jsou odděleny společným zádveřím, kde si lze uložit pláště, kabáty a obuv.

Pokoj č. 2

Pokoj číslo 2 je čtyřlůžkový a druhý největší. Zde lze využít možnosti přistýlek, kterých je k dispozici celkem 5. Má společné sociální zázemí s WC a sprchou s pokojem číslo 1. Oba pokoje jsou samostatně uzamykatelné a jsou odděleny společným zádveřím, kde si lze uložit pláště, kabáty a obuv.

Pokoj č. 3

Pokoj číslo 3 je třílůžkový. Zde lze využít možnosti přistýlek, kterých je k dispozici maximálně celkem 5. Má společné sociální zázemí s WC a sprchou s pokojem číslo 4. Oba pokoje jsou samostatně uzamykatelné a jsou odděleny společným zádveřím, kde si lze uložit pláště, kabáty a obuv.

Pokoj č. 4

Pokoj číslo 4 má ve standartu k dispozici pět lůžek a je nejprostornější ze všech ubytovacích místností. Zde lze využít možnosti přistýlek, kterých je k dispozici celkem 5. Má společné sociální zázemí s WC a sprchou s pokojem číslo 3. Oba pokoje jsou samostatně uzamykatelné a jsou odděleny společným zádveřím, kde si lze uložit pláště, kabáty a obuv.

Ceník

Naše ubytovna je určena k poskytnutí kvalitního zázemí turistům. Ve čtyřech pokojích stejné kategorie je výběr mezi 3, 4 a 5 lůžkovou nabídkou, navíc s přistýlkami, v maximálním množství 5. Celkem je tedy jednorázově možno ubytovat 20 návštěvníků.

Cena za lůžko / noc je 350,- Kč + poplatek z pobytu 30,- Kč, vratná kauce za pokoj činí 1000,- Kč.

Nelze platit kartou. Parkování a WiFi je zdarma.

Časový prostor pro ubytování: od 14 hod. do 19 hod., od Po do Ne, při příjezdu volejte na č.t. 608 066 560

Stravování:

Možnost stravování po domluvě na telefonním čísle 732 632 556 v místní hospodě "Hospoda U Hřiště " (snídaně, obědy, večeře).

STRAVOVÁNÍ NENÍ V CENĚ UBYTOVÁNÍ !

Obsazenost pokojů

Rezervace ubytování

UPOZORNĚNÍ

Poskytovat ubytovací služby je možné všem, kteří nemají žádné příznaky onemocnění covid-19 a prokáží, že splňují jednu z následujících podmínek (toto neplatí pro děti do 6 let): 

Nemá žádné příznaky onemocnění a splňuje jednu z následujících podmínek:
1) absolvoval nejdéle před 7 dny PCR test s negativním výsledkem
2) absolvoval nejdéle před 72 hodinami antigenní test na veřejném odběrovém místě s negativním výsledkem
3) prošel alespoň první dávkou očkování proti onemocnění covid-19, přičemž od této dávky musí uběhnout nejméně 22 dní
4) prodělal laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula doba izolace a od prvního pozitivního antigenního nebo PCR testu neuplynulo více než 180 dní.
Prokáže potvrzením od zaměstnavatele, že absolvoval nejdéle před 72 hodinami samotest s negativním výsledkem.
Doloží čestné prohlášení, resp. čestné prohlášení jeho zákonného zástupce, že ve škole absolvoval nejdéle před 72 hodinami samotest s negativním výsledkem.
Podstoupí preventivní antigenní samotest při vstupu do provozovny s negativním výsledkem.
Tyto osoby se mohou ubytovat nejdéle na 7 dní a pokud chtějí pobyt prodloužit, musejí splnit tuto podmínku znovu, nebo si na místě udělat samotest s negativním výsledkem.

Pro rezervaci ubytování volejte prosím na tel. číslo 608 066 560, nebo pište na email: obec@brumovice.cz. Využít také můžete níže uvedený rezervační formulář.

Odesláním formuláře souhlasíte s poskytnutím osobních údajů pro zpracování rezervace ubytování v obci Brumovice.